Szpital Specjalistyczny w Wejherowie wyróżniony w ogólnopolskim konkursie

30 czerwca 2017 r. w Barlinku odbyła się uroczysta Gala rozdania nagród w Ogólnopolskim Konkursie na Zakład Opieki Zdrowotnej Uśmiechniętego Pacjenta, której organizatorem była Fundacja Joy Aim. Szpital Specjalistyczny w Wejherowie zajął 7. miejsce spośród wszystkich biorących udział w konkursie.

Do Barlinka przybyli przedstawiciele placówek medycznych z całej Polski, w tym również szpitala w Wejherowie, który reprezentowały: Beata Wieczorek-Wójcik, dyrektor ds. pielęgniarstwa oraz Urszula Czacharowska, koordynator wolontariatu. Obie Panie odebrały w imieniu szpitala zasłużone, w opinii Rady Nagrody, wyróżnienie w uznaniu za „imponującą liczbę wolontariuszy i dar angażowania ludzi w działalność i atmosferę szpitala i projekt Wolontariat akcyjny”.
– Osiągnęliśmy wspólnie sukces, zajmując miejsce w pierwszej 10. spośród szpitali z całej Polski biorących udział w konkursie. Dziękuję wszystkim naszym wolontariuszom i pracownikom szpitala, zaangażowanym w wolontariat, za wielką pracę włożoną na rzecz naszych pacjentów. To jest wielki sukces.- mówi Andrzej Zieleniewski, wiceprezes Szpitali Pomorskich sp. z o.o.
Patronem honorowym wydarzenia był Rzecznik Praw Pacjenta, zaś patronem medialnym TVP3 Szczecin.