Wolontariusze mają moc

Trwa remont pomieszczenia świetlicy w szpitalu w Wejherowie. Prace remontowe są wykonywane w ramach prężnie działającego w placówce Wolontariatu. Dodatkowo wszystkie materiały na ten cel przekazane zostały przez sponsorów.

Wolontariat działa w szpitalu w Wejherowie od października 2015, od czasu gdy w Urzędzie Marszałkowskim przystąpiono do specjalnego programu, dzięki któremu wolontariusze, wspomagający pracę personelu w codziennej opiece nad chorymi w pomorskich szpitalach, znacząco wpływają nie tylko na jakość opieki, ale także na doskonalenie wizerunku danego podmiotu leczniczego w oczach chorych i ich najbliższych. Inicjatorkami działań wolontariatu w szpitalu są: Beata Wieczorek-Wójcik, dyrektor ds. pielęgniarstwa oraz Urszula Czachorowska – koordynator wolontariatu.

Pomysł dotyczący remontu pomieszczenia świetlicy w ramach wolontariatu szpitalnego zrodził się w 2016 r. Projekt wnętrza wykonała: pracownia projektowa Decoretti – Agata Jachimowicz. W sierpniu 2017 r. przystąpiono do prac remontowych. W projekt  zaangażowali się: Firma AB OVO-Jerzy Łuczak, Marek Truszkowski, Adolf Rusak, Marcin Kobiałko, a także Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Galton – Piotr Goździewski oraz Marion Spółka z o.o. Osobami wykonującymi prace budowlane są Andrzej Slas i Rafał Łepek. Powyższe prace wykonywane są dzięki  Firmie AB OVO-Jerzy Łuczak.

Wszystkim zaangażowanym w prace bardzo dziękujemy. To właśnie m.in. dzięki Wam – naszym Wolontariuszom możemy dołożyć starań, by zapewnić naszym Pacjentom jak najlepszą opiekę medyczną i godne warunki hospitalizacji.