Celem projektu jest poprawa efektywności systemu ochrony zdrowia w zakresie ratownictwa medycznego, przyczyniająca się do wyrównania dostępu do zasobów ochrony zdrowia i polepszenia stanu zdrowia społeczeństwa, który zostanie osiągnięty poprzez uzyskanie celu bezpośredniego, którym jest poprawa dostępności i jakości leczenia specjalistycznego w stanach nagłych dzięki doposażeniu SOR.
W zakresie zadania planowane są następujące roboty budowlane: roboty instalacyjne elektryczne, roboty instalacyjne wodno – kanalizacyjne i sanitarne, prace budowlane słaboprądowe (Teletechnika), instalacje wentylacji i klimatyzacji.
Planowany jest zakup specjalistycznej aparatury medycznej, sprzętu medycznego oraz wyposażenia, w tym zabezpieczenie sprzętowe stanowiska wstępnej intensywnej terapii m.in.: defibrylator, kardiomonitory, EKG, pulsoksymetry, USG, ramię, lampy operacyjne, aparat do znieczulenia, system do ogrzewania pacjenta, video laryngoskop, respirator transportowy, aparat do ogrzewania płynów infuzyjnych, aparat do automatycznego masażu serca, analizator parametrów krytycznych, centrala monitorująca, macerator i inne.
Realizacja projektu umożliwi poprawę bezpieczeństwa zdrowotnego pacjentów zamieszkujących obszar oddziaływania szpitala poprzez rozwój systemu ratownictwa medycznego. Zmniejszy się liczba powikłań powstałych w wyniku stanów nagłego zagrożenia zdrowotnego. Zwiększy się dostępność do specjalistycznych i wysokospecjalistycznych świadczeń zdrowotnych dla pacjentów w stanach nagłego zagrożenia zdrowia, zostanie skrócony czasu i poprawi się skuteczność opieki na SOR – diagnostyki i terapii, w szczególności w zakresie wstępnej intensywnej terapii, skróci się czas dotarcia do SOR, podniesie się standard obsługi pacjenta i jakości opieki nad nim.